wtorek, 25 czerwca, 2024

Pijani kierowali samochodami

0
Pijani kierowali samochodami
Udostępnij:

Jasielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mimo, że pili alkohol, usiedli za kierownicą samochodów. 21 i 38-latek byli pijani, alkomat u obu wskazał ponad 2 promile. Dodatkowo jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj po godz. 21, w Jaśle na ulicy Szopena policjanci z jasielskiej patrolówki zauważyli volkswagena golfa, który jechał lewą stroną jezdni. Funkcjonariusze podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierujący nim 38-letni mieszkaniec Jasła jest kompletnie pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Drugi kierujący został zatrzymany przez ten sam patrol, dzisiaj w nocy po godz. 2, we Wróblowej. Uwagę policjantów przykuł osobowy golf, który w Dąbrówce na drodze powiatowej, poruszał się z dużą prędkością i nierównym torem jazdy. Przy użyciu sygnałów świetlnych i błyskowych policjanci zatrzymali kierującego we Wróblowej. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Podczas kontroli policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,2 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał przy sobie prawa jazdy.  

Obaj kierujący odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP w Jaśle