sobota, 4 lutego, 2023

Detoks organizmu sokiem z brzozy. Przepis na kurację oczyszczającą

0
Detoks organizmu sokiem z brzozy. Przepis na kurację oczyszczającą
Udostępnij:

Detoksykacja organizmu sokiem z brzozy polega na oczyszczaniu naszego ciała z toksyn. Świeży sok z pnia lub liści brzozy nie tylko szybko „wymiecie” zbędne produkty przemiany materii, lecz także uzupełni niedobór witamin i składników mineralnych. Sprawdź, na czym polega detoks organizmu sokiem z brzozy.

Detoksykacja organizmu sokiem z brzozy uznawana jest za wyjątkowo skuteczną. Sok z brzozy (oskoła) wspiera procesy odtruwania organizmu i pozwala przywrócić jego równowagę i witalność. Sok z brzozy wspomaga pracę dwóch organów odpowiedzialnych za usuwanie toksyn i odpadów z naszego organizmu:

– wątroby – ułatwia oczyszczanie krwi w wątrobie obciążonej przez toksyny, takie jak: nasycone kwasy tłuszczowe, alkohol, pestycydy czy sztuczne barwniki

– nerek – stymuluje proces filtracji układu moczowego, dzięki czemu usuwa piasek, złogi i inne odpady, takie jak: sól, kwas moczowy i lekarstwa, które znajdują się w przewodach moczowych

Detoks sokiem z brzozy: efekty

Cały artykuł na poradnikzdrowie.pl

Przeczytaj także:

Sok z brzozy, znany także jako oskoła, stosuje się w medycynie ludowej jako lek przeciwnowotworowy. Wielu wierzy także, że sok z brzozy łagodzi bóle reumatyczne i objawy choroby wrzodowej. Świeży sok z pnia brzozy, a także z jej młodych liści i pączków jest skarbnicą witamin i minerałów. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma sok z brzozy.

Najcenniejszy jest sok pozyskiwany z pnia brzozy (oskoła), który zawiera najwięcej witamin i soli mineralnych. Jednak właściwości lecznicze ma także sok wyciśnięty z liści czy dojrzewających pączków brzozy. Pozyskanie soku z liści brzozy nie jest łatwą sztuką, w związku tym najczęściej używa się ich jako okładów przy leczeniu reumatyzmu. Z kolei wyciąg uzyskiwany z dojrzewających pączków brzozy działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Cały artykuł na poradnikzdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj