środa, 8 lutego, 2023

Plac targowy będzie miał nowe oblicze

0
Plac targowy będzie miał nowe oblicze
Udostępnij:

Do połowy września połowa placu targowego będzie wyłączona dla sprzedających i kupujących. Po rewitalizacji cały plac będzie zadaszony a do tego, dzięki zamontowanym na dachu panelom fotowoltaicznym, cały obiekt a także budynek Urzędu Miasta będą mieć własny prąd.

Inwestycja obejmująca zadaszenie części Zielonego Rynku, tj. Placu Bartłomieja w Jaśle, jest kontynuacją wykonanej już w ramach dofinansowania rewitalizacji targowiska. Projekt nawiązuje stylistycznie i materiałowo do już istniejącej części.

– Cześć nowo projektowana zadaszenia wraz z częścią już istniejącą będą stanowić spójną całość, chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi całą płytę targowiska, tym samym polepszając komfort jego użytkowania zarówno dla kupujących jak i sprzedających – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy UMJ.

Prowadzone prace obejmują: roboty fundamentowe i żelbetowe, konstrukcję więźby dachowej z drewna klejonego, instalację elektryczną i kanalizację deszczową.

Inwestycja kosztować będzie 449 tys. 834 zł. Wykonawcą prac jest jasielska firma Ecoresbud Sp. z o.o. Termin zakończenie robót to 15 września br.

– Na wykonanym zadaszeniu w kolejnym etapie inwestycji planuje się montaż paneli fotowoltaicznych w celu zasilenia w energię elektryczną obiektu oraz budynku Urzędu Miasta w Jaśle – dodaje A.Koba.

Fotowoltaikę na zadaszeniu Zielonego Rynku wykona firma z Bydgoszczy. Inwestycja kosztować będzie 279 906 zł.

Montaż paneli fotowoltaicznych ma być z projektu realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod nazwą: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”.

Do tematu wrócimy.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj