poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Plac targowy będzie miał nowe oblicze

0
Plac targowy będzie miał nowe oblicze
Udostępnij:

Do połowy września połowa placu targowego będzie wyłączona dla sprzedających i kupujących. Po rewitalizacji cały plac będzie zadaszony a do tego, dzięki zamontowanym na dachu panelom fotowoltaicznym, cały obiekt a także budynek Urzędu Miasta będą mieć własny prąd.

Inwestycja obejmująca zadaszenie części Zielonego Rynku, tj. Placu Bartłomieja w Jaśle, jest kontynuacją wykonanej już w ramach dofinansowania rewitalizacji targowiska. Projekt nawiązuje stylistycznie i materiałowo do już istniejącej części.

– Cześć nowo projektowana zadaszenia wraz z częścią już istniejącą będą stanowić spójną całość, chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi całą płytę targowiska, tym samym polepszając komfort jego użytkowania zarówno dla kupujących jak i sprzedających – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy UMJ.

Prowadzone prace obejmują: roboty fundamentowe i żelbetowe, konstrukcję więźby dachowej z drewna klejonego, instalację elektryczną i kanalizację deszczową.

Inwestycja kosztować będzie 449 tys. 834 zł. Wykonawcą prac jest jasielska firma Ecoresbud Sp. z o.o. Termin zakończenie robót to 15 września br.

– Na wykonanym zadaszeniu w kolejnym etapie inwestycji planuje się montaż paneli fotowoltaicznych w celu zasilenia w energię elektryczną obiektu oraz budynku Urzędu Miasta w Jaśle – dodaje A.Koba.

Fotowoltaikę na zadaszeniu Zielonego Rynku wykona firma z Bydgoszczy. Inwestycja kosztować będzie 279 906 zł.

Montaż paneli fotowoltaicznych ma być z projektu realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod nazwą: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”.

Do tematu wrócimy.

Ewa Wawro