niedziela, 5 lutego, 2023

Policjant z Jasła najlepszym dzielnicowym 2017

0
Policjant z Jasła najlepszym dzielnicowym 2017
Udostępnij:

St. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwyciężył w eliminacjach wojewódzkich, konkursu „Dzielnicowy Roku 2017”. O tytuł najlepszego dzielnicowego rywalizowało czterdzieścioro dwoje policjantek i policjantów. Konkurs honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Wojewódzki finał konkursu odbył się w miniony wtorek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Na początek uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z wiedzy policyjnej. Obejmował m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

O miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu rywalizowali funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych – 6 policjantek i 36 policjantów dzielnicowych. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się st. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle (Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie). Drugie miejsce zajął sierż. sztab.Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To oni będą reprezentować podkarpackich policjantów w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się pomiędzy 17 a 20 października w Szkole Policji w Katowicach. Trzecie miejsce zajął mł. asp. Stanisław Kołacz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Puchary i dyplomy wręczył zwycięzcom Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp.Zbigniew Sowa oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Waldemar Szumny. W uroczystym zakończeniu finału uczestniczyli: Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Maślanka i Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie mł. insp. Wojciech Chmaj, a także Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz i duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman. NSZZ Policjantów reprezentował asp. Jakub Kwiatkowski.

Wojewódzki finał konkursu swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Organizację konkursu wsparł również NSZZ Policjantów Województwa Podkarpackiego.

Na Podkarpaciu, w 21 komendach miejskich i powiatowych służbę pełni 470 policjantów dzielnicowych. Przypominamy, że trwa plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. „Dzielnicowy bliżej nas” to plebiscyt zorganizowany przez wydawcę Gazety Codziennej Nowiny przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Głosowanie w drugim wojewódzkim etapie trwa do 3 lipca. Sylwetki dzielnicowych z każdego powiatu prezentowane są na stronie internetowej www.nowiny24.pl.

Źródło: KWP Rzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj