sobota, 13 lipca, 2024

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

0
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Udostępnij:

Kierowca matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkukilometrowym pościgu wpadł jednak w ręce jasielskich policjantów. Okazało się, że 37-latek uciekał ponieważ był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, 17 lipca, jasielscy policjanci w wydziału ruchu drogowego od wczesnego rana prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Jeden z patroli pełnił służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie gminy Nowy Żmigród. Około godziny 8, w miejscowości Kąty, policjanci zauważyli jadącego w ich kierunku osobowego matiza. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Ten natomiast na widok patrolu przyspieszył i zaczął uciekać. 

Policjanci podjęli pościg. Kierujący matizem uciekał przed patrolem kilka kilometrów. Jechał z dużą prędkością i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Swoją niebezpieczną jazdą zmusił pieszego do ucieczki do rowu. Uciekając zajeżdżał policjantom drogę i nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe radiowozu nakazujące zatrzymanie pojazdu.

Ostatecznie w miejscowości Skalnik, mężczyzna wjechał w boczną drogę, a następnie na łąkę. Funkcjonariusze radiowozem zablokowali mu wyjazd, jednak ten w dalszym ciągu próbował manewrować pojazdem by uniknąć zatrzymania. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do samochodu i unieruchomił go wyciągając kluczyki ze stacyjki. 

Kierującym osobowym matizem był 37-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Badanie stanu trzeźwości wyjaśniło, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. 37-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 

Przypominamy: Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, od 1 czerwca 2017 roku popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. 

 KPP Jasło