środa, 19 czerwca, 2024

Potrącenie pieszej na ulicy Kościuszki w Jaśle

0
Potrącenie pieszej na ulicy Kościuszki w Jaśle
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Kościuszki w Jaśle. Kierująca osobową skodą potrąciła na przejściu dla pieszych 64-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Wczoraj przed godz. 17, na ulicy Kościuszki w Jaśle, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 64-letnia kobieta potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 31-latka kierująca osobową skodą, jadąc ulicą Kościuszki, nie zachował należytej ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście kobietę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do jasielskiego szpitala.  

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.  

Przypominamy, że znak D-6 „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

for.KPP Jasło

KPP Jasło