poniedziałek, 22 lipca, 2024

Poważny wypadek w Osobnicy spowodowany przez pijanego kierowcę

1
Poważny wypadek w Osobnicy spowodowany przez pijanego kierowcę
Udostępnij:

Według informacji jasielskiej komendy policji do wczorajszego wypadku doszło na drodze powiatowej w Osobnicy. Do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Dnia 25.01.2023 o godzinie 20:00 na drodze powiatowej w Osobnicy doszło do poważnego wypadku z udziałem pijanego kierowcy. W wyniku wydarzeń do szpitala trafiły 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Wstępne doniesienia i ustalenia policjantów mówią o 48 letnim mieszkańcu gminy Skołyszyn, który kierował osobowym BMW. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa 29 latce, która jechała Toyotą wraz z dwójką dzieci w wieku 3 i 9 lat w kierunku Dębowca. W wyniku wydarzeń kierujący pojazdami wraz z dziećmi zostali przetransportowani do pobliskiego jasielskiego szpitala. W trakcie sprawdzania trzeźwości, okazało się, że kierowca BMW miał w organizmie blisko promil alkoholu. Policja odebrała mężczyźnie prawo do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, grozi meżczyźnie kara pozbawienia wolności do lat 3.

Komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przypomina że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Należy pamiętać, że osoby nietrzeźwe kierujące pojazdami zagrażają nie tylko sobie ale także i innym uczestnikom ruchu drogowego. . Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

/bz/KPP/

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.