środa, 19 czerwca, 2024

Studnia Kulturalna JDK zaprasza na wieczór teatralny

0
Studnia Kulturalna JDK zaprasza na wieczór teatralny
Udostępnij:

24 lutego o godzinie 18:00 (piątek) Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury gościć będzie Teatr BWA z Sanoku, wstęp jest darmowy. Wszyscy obecni będą mogli doświadczyć dwóch spektakli „ o szkodliwości palenia tytoniu” Antoniego Czechowa oraz „Małe Kina” Michała Witkowskiego reżyserii Sławomira Woźniaka. Zapraszamy!

Pierwszy spektakl „ o szkodliwości palenia tytoniu”  jest jedno aktową sztuką mającą miejsce w rosyjskim mieście, oddalonym daleko na wschód. Głównym bohaterem jest Iwan Niuchin, który pod silnym wpływem swojej żony, która była właścicielką szkoły muzycznej został zmuszony do wygłoszenia wykładu dobroczynnego. Początkowo temat palenia tytoniu miał być o jego zgubnych skutkach, jednak wbrew założeniom temat tytoniowy schodzi na dalszy plan.

Wykonanie: Andrzej Kutiak; reżyseria: Sławomir Woźniak; kostiumy: Andrzej Bruno Kutiak.

Drugą sztuką tego wieczora będzie „Małe kina”. Jest on monodramatem w którym w główną rolę wchodzi kobieta przesiadująca na co dzień w knajpach pijąc alkohol.  Szuka ona osoby, której może powierzyć swe opowieści. Napotyka ona w jednym z lokali mężczyznę, który zostaje powiernikiem jednej z jej historii. Historii, która być może nie jest nam obca…

Wykonanie: Katarzyna Góralska; adaptacja i reżyseria: Sławomir Woźniak.

Teatr BWA powstał w 2008 r. przy Biurze Wystaw Artystycznych – Pracowni Edukacji Artystycznej w Sanoku. Początkowo tworzyli go uczniowie szkół średnich. W 2013 do teatru dołączyli dorośli. Przez kilka lat obie grupy funkcjonowały równolegle (Scena Młodych i Scena Dorosłych). Obecnie teatr BWA tworzą wyłącznie osoby dorosłe.

Dotychczas Teatr BWA zrealizował: „Ej Joe” wg Samuela Becketta, „Letni dzień” wg Sławomira Mrożka, „Dwa Teatry” Jerzego Szaniawskiego, „Trzy” wg Krzesztofa Bizio, „Małe Kina” wg Michała Witkowskiego, „STSD” Małgorzaty Szyszki i „O szkodliwości palenia tytoniu” wg Antoniego Czechowa.

/do/jdk