poniedziałek, 20 maja, 2024

Ferie z filmem w Skołyszynie

0
Ferie z filmem w Skołyszynie
Udostępnij:

GOKiCz w Skołyszynie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na darmowe projekcje filmów na dużym ekranie!
„Ferie z filmem w bibliotece” to akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz z programem „Jeden Świat. Kluby filmowe”. W ramach projektu biblioteki będą mogły wypożyczyć filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat Kluby filmowe” oraz programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

– Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zakwalifikował się tego projektu do projektu mówi Marta Gąsiorowska, dyrektor GOKiCz. – W ramach projektu, w czasie ferii  odbędą się u nas spotkania z trzema filmami. Wierzymy, że spotkania będą dla dzieci i młodzieży okazją do dobrej zabawy, dyskusji oraz rozwijania filmowych pasji – podkreśla pani dyrektor.

Projekcje filmów odbędą się w sali widowiskowej GOKiCz, przystosowanej do wyświetlania filmów na dużym ekranie.

Projekcje filmów w GOKiCZ w Skołyszynie:

Nocturna – 11 luty 2013;

Pierwszy seans:12:00

Drugi seans: 16.00

Sekret Eleonory – 20 luty 2013;

Pierwszy seans:12:00

Drugi seans: 16.00

Opowieść o rzeczach – 22 luty 2013;

godzina 14.00

Nocturna

(reż. A. Garcia, V. Moldanado; produkcja: Francja, Hiszpania 2007; czas: 88 minut)

W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce… Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia…

Sekret Eleonory

(reż. D. Monfery; produkcja: Francja, Włochy 2009; czas: 76minut)

Siedmioletni Natanaël jeszcze nie umie czytać. Ekscentryczna, stara ciotka zapisuje swój dom jego rodzicom, a kolekcję książek chłopcu. Nat odkrywa, że woluminy służą za schronienie wszystkim bohaterom dziecięcej literatury. Są to oryginalne postacie z pierwszych wydań książek! Okazuje się, że potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami! Kiedy rodzice Nata zaczynają sprzedawać książki, chłopiec, zmniejszony za sprawą czarów przez wiedźmę Carabosse, stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić swych małych przyjaciół…

Opowieść o rzeczach

(tytuł oryginału: The Story of Stuff; reżyseria: Louis Fox; rok produkcji: 2007; czas: 21 min )

Dokumentalny film animowany opowiadający o mechanizmach rządzących konsumpcją: od wydobywania surowców naturalnych, przez fabryki i sklepy aż po użytkowników i wysypiska śmieci. Jak to możliwe, że pomimo wszystkich nowoczesnych gadżetów, ludzie są co raz mniej zadowoleni z życia?

dr