poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Projekt GOKiCz walczy o dodatkowe 5 tys. zł! ZAGŁOSUJ!

0
Projekt GOKiCz walczy o dodatkowe 5 tys. zł! ZAGŁOSUJ!
Udostępnij:

GOKiCz w Skołyszynie otrzymał dofinansowanie w konkursie grantowym w Programie mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali go spośród 771 zgłoszeń. Projekt skierowany jest do uczniów wszystkich szkół z gminy Skołyszyn!

Projekt „POLicz się! – edukacja ekonomiczna dla najmłodszych” składa się z kilku działań: warsztatów ekonomicznych dla uczniów, opracowania, wydania i dystrybucji książeczki edukacyjnej „POLicz się!”, zakupu planszowych gier ekonomicznych i udostępnieniu ich wszystkim uczniom w świetlicach szkolnych oraz użytkownikom Biblioteki. Zajęcia w formie zabawy przekażą dzieciom podstawy z zakresu działania rynku gospodarczego.

Nasz projekt znalazł się wśród 30 najlepiej ocenionych projektów i tym samym ma szansę na uzyskanie Nagrody Publiczności – dodatkowych 5 tys. zł na dowolny cel związany z edukacją matematyczną.

Głosowanie internetowe trwa do 7 lipca 2017 r. Aby oddać głos należy wejść na stronę mpotega.pl/glosowanie/, zarejestrować się i oddać głosy na nasz projekt „POLicz się! – edukacja ekonomiczna dla najmłodszych” . Głosować należy jeden raz dziennie.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej.

Marta Gąsiorowska, koordynator projektu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj