wtorek, 27 lutego, 2024

Przekroczył prędkość i był pod wpływem amfetaminy

0
Przekroczył prędkość i był pod wpływem amfetaminy
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 47 km/h. Prowadził także pojazd będąc pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo on, jak i czwórka pasażerów nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

W ubiegłą sobotę, funkcjonariusze z jasielskiej grupy „SPEED”, patrolowali drogę wojewódzką nr 992 w Jaśle. Po godz. 20, dokonali pomiaru prędkości osobowego opla. Kierujący jechał z prędkością 97 km/h, w miejscu, gdzie ograniczenie to 50 km/h.

W trakcie kontroli, mundurowi zauważyli, że kierowca oraz czwórka pasażerów, nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. W związku z przekroczeniem prędkości oraz nie korzystaniem z pasów bezpieczeństwa, 29-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 1100 zł, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych. 

Na każdego z pasażerów, policjanci także nałożyli mandaty za jazdę bez pasów. Trzech mężczyzn zgodziło się na ich przyjęcie, natomiast kobieta odmówiła. Mundurowi wobec niej skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Podczas interwencji, podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło także nerwowe zachowanie kierowcy. W trakcie rozmowy, 29-latek przyznał się, że dzień wcześniej zażywał amfetaminę. 

Przeprowadzone badanie potwierdziło jego słowa. Następnie policjanci udali się z nim do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem będąc pod wpływem narkotyków, będzie teraz odpowiadał przed sądem.

KPP Jasło