niedziela, 14 lipca, 2024

Karolina na międzynarodowym podium

0
Karolina na międzynarodowym podium
Karolina Polak na międzynarodowym podium. fot. arch.
Udostępnij:

I miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej zdobyła Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury. W koncercie finałowym, który odbył się 28 stycznia br. w Sanktuarium Kalwarii Pacławskiej, uczestniczyła także nasza młodsza wokalistka Julia Brzeżańska.

Karolina wystąpiła z kolędami „Aniołowie biali” i „Dzisiaj w Betlejem”, którymi wyśpiewała pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (14 -17 lat). Uświetniła także koncert laureatów, wieńczący pierwszy dzień festiwalu. Wokalistkę przygotowali instruktorzy muzyki JDK: Ewa Grzebień (śpiew) i Wojciech Nowicki (gra na instrumentach klawiszowych).

Ideą Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej jest m.in. upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędniczych, będących naszym dziedzictwem kulturowym oraz szerzenie wartości chrześcijańskich i integracja międzypokoleniowa.

Organizatorami wydarzenia były: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu oraz Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

JDK