sobota, 20 kwietnia, 2024

Karuzela zawirowała! Na półmetku ferii z Biblioteką w Jaśle

0
Karuzela zawirowała! Na półmetku ferii z Biblioteką w Jaśle
Udostępnij:

Chcesz dobrze bawić się w ferie, wykorzystać swoją energię i przekonać się kim jest literacki Gryzmoł? Śmiechom, zabawom i kreatywnym pomysłom nie ma końca podczas zimowych zajęć dla dzieci z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. Codziennie o 12.00 spotykamy się by wspólnie zakręcić się na naszej literackiej karuzeli z Agnieszką Frączek, Dorotą Gellner, Małgorzatą Strzałkowską i Grzegorzem Kasdepke. Dzięki temu mamy okazję, by znakomicie się bawić, rozwijać swoje zdolności manualne i bliżej poznać twórczość ulubionych autorów.
W Oddziale dla Dzieci do tej pory najmłodsi spotkali się z Eskimosikiem Bartosikiem, tworząc zimowe kolaże 3D, sprawdzili zwinność super szybkich Narciarzy Spryciarzy w grach i zabawach zręcznościowych, poszukali zaginionego „I”, rozwiązując rymowanki, zgadywanki i rebusy oraz z Góry Tektury zbudowali wymarzone parki rozrywki.

Wspólnie z Filią nr 1 dzieci ożywiły stworki z klocków Play-Mais, sprawdziły się w roli mima, oglądając w lustrze śmieszne gagi i grymasy oraz zaprzyjaźniły się z quilingowymi duszkami.

Wraz z Filią nr 2 najmłodsi poznając sympatyczne rodzeństwo – Kubę i Bubę przekonali się, że „kto się czubi ten się lubi”, przenieśli się do świata kulinarnych fantazji z masy solnej i zwiedzili starożytną Grecję, wybierając swoją miss Olimpu.

W Filii nr 3 zawirowały kolory dzięki barwnym wierszom i posypały się guziki z których powstały unikatowe obrazki pór roku. Najmłodsi dowiedzieli się, kim są leśne głupki ożywiając plastopiankowe stworki, przekonali się, że dobrych manier nigdy za dużo i odpowiedzieli na pytanie dlaczego Zodiak ma 12 gwiazdozbiorów.

I Ty możesz dołączyć do wspólnej zabawy! Zapraszamy!

Szczegółowe informacje i harmonogram spotkań dostępne są na stronie www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/polmetek_ferii2014{/gallery}