sobota, 28 stycznia, 2023

Spotkanie Klubu Edukacji Kulturowo -Turystycznej

0
Spotkanie Klubu Edukacji Kulturowo -Turystycznej
Udostępnij:

22 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Klubu Edukacji Kulturowo-Turystycznej”. Wzięło w nim udział 26 sympatyków pieszych wędrówek, rowerowych wypraw, poznawania kultury, historii, tradycji i przyrody naszego regionu.
Na spotkaniu omówiono szczegóły założenia klubu oraz formy jego działalności, która będzie opierać się na współpracy z Zarządem Oddziału PTTK w Jaśle.

Jak uzgodniono, klub Edukacji Kulturowo-Turystycznej prowadził będzie spotkania z przewodnikami turystycznymi, przedstawicielami miejscowego Ruchu Ekologicznego oraz Magurskiego Parku Narodowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Kołaczyce i Muzeum Regionalnego w Jaśle, jak również organizował rowerowe wyjazdy, piesze wędrówki oraz wycieczki autokarowe w malownicze zakątki naszego regionu.

Wiele miejscowości w naszym rejonie (Wolica, Tarnowiec, Dobrucowa, Szebnie, Bierówka, Warzyce, Nowy Żmigród, Biecz) ma znaczące aspekty historyczne. Dostrzegł je obecny na spotkaniu Józef Kaczor, prezes oddziału PTTK w Jaśle. Podkreślił on wagę edukacyjną wyjazdów śladami kultury przemysłowej, ginących zawodów (Muzeum Kamieniarstwa w Bartnem) czy kultury łemkowskiej. Inni uczestnicy spotkania wymienili np. Białą Drogę, jako miejsce zapomniane, które posiada duże walory turystyczne, więc jest godne odwiedzenia.

e.r.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj