środa, 19 czerwca, 2024

Spora liczba zwolnień lekarskich, ZUS zachęca do e-wizyty

0
Spora liczba zwolnień lekarskich, ZUS zachęca do e-wizyty
Udostępnij:

Chcąc załatwić jakąś sprawę w ZUS nie trzeba wychodzić z domu. Dostępna jest opcja e-wizyty, którą można odbyć w dogodnym czasie. W ciągu mijającego roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS, skorzystało na Podkarpaciu ponad 4 tys. klientów (Oddział w Jaśle – 1206, Oddział w Rzeszowie – 3027).

Możliwość skorzystania z e-wizyty jest szczególnie ważna w okresie zimowym, kiedy więcej osób choruje. Liczba zaświadczeń lekarskich wystawionych z tytułu choroby własnej w naszym regionie w bieżącym roku przekroczyła 1,2 mln (Oddział w Rzeszowie -ponad 900 tys., w Jaśle – ponad 300 tys.) – informuje podkarpacki rzecznik prasowy ZUS – Wojciech Dyląg.

E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i standardzie w działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ciągu mijającego roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 111 tys. klientów w kraju, na Podkarpaciu 4 tys. Najwięcej e-wizyt odbywa się w temacie emerytur i rent, zasiłków oraz zagadnień dotyczących obowiązków ubezpieczeniowych firm, w tym również w kontekście pracowników. Podczas e-wizyty klienci chętnie korzystają też z możliwość potwierdzenia profilu utworzonego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

E-wizytę można zarezerwować na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14.

Chcąc zarezerwować taką wizytę w dogodnym czasie i terminie, należy wejść na link do e-wizyty. Można umówić się także na konsultacje w sprawie zasiłków, emerytur i rent w języku migowym (PJM).

Podczas rezerwacji e-wizyty należy: podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę spotkania, wybrać temat spotkania, w przypadku osoby niesłyszącej, należy wybrać e-wizytę w języku migowym (PJM), a następnie zaznaczyć interesujący temat spotkania.

Przygotowanie do e-wizyty: miejsce – prywatne, ciche miejsce z neutralnym tłem, konieczne jest urządzenie z kamerą (komputer, laptop, tablet albo telefon), dowód osobisty – w przypadku chęci uzyskania informacji w sprawie indywidualnej, należy mieć przygotowany dokument tożsamości, który zostanie zweryfikowany podczas e-wizyty, inne osoby – w trakcie spotkania online może wziąć udział osoba trzecia, ale tylko wówczas, gdy jest to opiekun klienta, którego dane podano przy rezerwacji e-wizyty.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS 
w województwie podkarpackim