poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO

0
Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO
Udostępnij:

Samorząd Uczniowski                                                                  Jasło, 19.02.2022 r.
I Liceum Ogólnokształcącego
Im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
ul. Tadeusza Czackiego 4
38-200, Jasło

Stanowisko Samorządu Uczniowskiego I LO

            Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle pragnie wyrazić sprzeciw wobec planów Zarządu Powiatu w Jaśle utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle, którego częścią miałaby być nasza Szkoła.

Przygotowany projekt uchwały Rady Powiatu w Jaśle, na mocy której I LO w Jaśle miałoby stracić swoją dotychczasową tożsamość i przestać funkcjonować, jako samodzielny podmiot, jest zaprzepaszczeniem ponad 150-letniej tradycji i historii naszej Szkoły. Od początku jej istnienia, czyli od 1868 roku, nasza Szkoła kształciła całe pokolenia uczniów, wspierała rozwój wybitnych  postaci i wypuściła w świat całe rzesze wspaniałych absolwentów. Planowana reorganizacja I LO przekreśliłaby osiągnięcia naszej szkoły i zdeptała jej wieloletnią historię.

Nie zgadzamy się na wykorzystywanie Szkoły i naszej kilkupokoleniowej społeczności do politycznych rozgrywek i bezpardonowej walki o władzę. Dlatego apelujemy do Radnych Powiatu Jasielskiego, Parlamentarzystów, Samorządowców oraz wszystkich mieszkańców o wsparcie. Pomysł Zarządu Powiatu w Jaśle i przygotowany projekt uchwały w tej sprawie uważamy za wręcz szkodliwy i krzywdzący. Jesteśmy o tym głęboko przekonani, nie tylko my – uczniowie, ale cała społeczność szkolna – nauczyciele, absolwenci i sympatycy naszej placówki. Wszyscy głośno krzyczymy „nie”!

w imieniu nas wszystkich

Jakub Szot
Przewodniczący
Samorządu Uczniowskiego
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

Do wiadomości:

Starosta Powiatu Jasielskiego,
Parlamentarzyści Powiatu Jasielskiego,
Burmistrz Miasta Jasła,
Media.

artykuł powiązany:

TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI! Zobaczymy jak zagłosują radni PiS, tradycyjnie „jak pan starosta każe”, czy może jednak tym razem…?