niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jak tym razem zagłosują radni PiS?

0
Jak tym razem zagłosują radni PiS?
Udostępnij:

Myślałby kto, że starosta już niczym nas nie może zaskoczyć. A jednak, tym razem przeszedł samego siebie i poleciał po bandzie, jak nigdy jeszcze dotąd!!! Zamiast honorowo (ale ten honor trzeba najpierw mieć) przyznać się do błędu, to woli przekreślić 150 letnią tradycję jasielskiego liceum, na którego etosie opiera się kawał historii naszego miasta.

TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!

To się w głowie nie mieści!!! wołają zewsząd absolwenci „pierwszego”. Starosta Adam Pawluś w odzewie na nasze pytania  I KTO ZA TO ZAPŁACI?!  wpadł na genialny pomysł pod hasłem: TO JA WAM JESZCZE POKAŻĘ  KTO TU JEST GÓRĄ!

Nie będę w kółko pisać o kombinacjach starosty, łamaniu prawa i ośmieszaniu przy okazji powiatu i jego organów, bo o tym wszystkim pisaliśmy już z radnym Januszem Przetacznikiem wielokrotnie.

Dla przypomnienia zamieszczam tylko kilka linków:

Ślepa sprawiedliwość

I gdzie jest jawność i transparentność w samorządzie?

Najważniejsza jest logika PiS

I gdzie jest jawność i transparentność w samorządzie?

To już jajo a nie cyrk!

Cyrk czy kabaret?

… itd.

Ale przecież Starosta nie może dać za wygraną, no bo jak! „Honor” mu na to nie pozwala przecież. Zamiast tego, postanowił zniszczyć historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego.

Wieść o nowym „przekręcie” Adama Pawlusia rozeszła się błyskawicznie. W mieście aż się zagotowało! Zagotowało się na forach społecznościowych, zagotowało w naszych domach, a sławni jaślanie – absolwenci szkoły, jej byli dyrektorzy i profesorowie, honorowi obywatele Jasła, zapewne w grobach się przewracają.

Plan połączenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle, przedstawiony przez Zarząd Powiatu w Jaśle, jest pogwałceniem ponad 150 letniej tradycji I LO w Jaśle. Jako Samorząd Uczniowski I LO w Jaśle pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec tym działaniom. Nawołujemy wszystkich nauczycieli, uczniów, absolwentów oraz wszystkich sympatyków naszej szkoły do podpisania niniejszej petycji – apeluje Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Tu link do petycji:

Sprzeciw wobec reorganizacji I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

Te bulwersujące projekty uchwał dotyczących reorganizacji w powiatowej oświacie, głosować mamy na sesji w piątek, początek godzina 10.

Przypominam, że transmisje on-line z sesji można oglądać na żywo, jak i wrócić do niej w każdej chwili

Transmisja online

W końcu coś poruszyło opinię publiczną na tyle, by zacząć głośno krzyczeć:  NIE ZGADZAMY SIĘ NA TO! Jeszcze nie skandują wprawdzie PRECZ Z PAWLUSIEM, ale jak tak dalej pójdzie …

Zobaczymy jak zagłosują radni PiS. Czy tradycyjnie „jak pan starosta każe”, czy może jednak tym razem…

Ewa Wawro
Radna Rady Powiatu w Jaśle

Ewa Wawro, radna RPJ