wtorek, 31 stycznia, 2023

„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim

0
„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim
Udostępnij:

Wczoraj od rana policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów i ujawnili trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Akacja „Trzeźwy Poranek”  rozpoczęła się wczesnym rankiem. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali trzy takie osoby. Jeden z kierowców będzie odpowiadał za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. W czasie kontroli zatrzymany został również kierowca posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj