niedziela, 21 kwietnia, 2024

Uwaga! Dziś znowu burze z gradem!

0
Uwaga! Dziś znowu burze z gradem!
fot. źródło: internet
Udostępnij:

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle wydało ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia burz z gradem. Burzom towarzyszyć mogą opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym.

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 29.06.2020 r. od godz. 14:00 do dnia 30.06 do godz. 01:00, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 110 km/h, miejscami grad.

Prawdopodobieństwo: 80 % (Burze z gradem).    

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne podtopienia.

W  związku  z  ostrzeżeniem :

            UPRASZA  SIĘ  O :

  • Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi).
  • Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
  • Usunięcie samochodów z okolic drzew.
  • Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

MCZK w Jaśle