sobota, 13 lipca, 2024

W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 142 km/h

0
W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 142 km/h
fot: KPP Jasło
Udostępnij:

Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Sprawcy wykroczeń oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych, utracili możliwość kierowania pojazdami przez najbliższe 3 miesiące.

W sobotę w Krośnie, jasielscy policjanci podczas patrolowania nieoznakowanym radiowozem drogi krajowej nr 28 zatrzymali do kontroli kierującego osobowym mercedesem, który na ul. Podkarpackiej w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 134 km/h lekceważąc ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi, które wynosi 70 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.

Natomiast w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 992 w Świerchowej, policjanci zauważyli kierującego audi, który wyprzedzał inny pojazd przejeżdzając podwójną linię ciągłą. Ponadto funkcjonariusze zmierzyli prędkość z jaką poruszał się kierowca tego samochodu, która wyniosła 142 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Siedzący za kierownicą obywatel Ukrainy został ukarany dwoma mandatami na łączna kwotę 2700 zł, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

Ponownie apelujemy do kierowców o przestrzeganie dopuszczalnej prędkości i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

KPP Jasło