poniedziałek, 5 grudnia, 2022

W piątek protest na Rondzie Solidarności

0
W piątek protest na Rondzie Solidarności
Udostępnij:

W piątek, 14 lipca, w godzinach popołudniowych, przejazd przez rondo Solidarności będzie blokowane przez mieszkańców protestujących przeciwko budowie drogi KG2. Jak rozwinie się protest i czy przejazd będzie tylko utrudniony czy niemożliwy trudno w tej chwili mówić.

Po wielu latach oczekiwań rozpocznie się realizacja jednej z ważniejszych inwestycji drogowych w Jaśle. To tzw. droga KG2, która połączy dwie krajówki, dzięki czemu będzie dużym skrótem dla samochodów jadących w kierunku Gorlic i tym samym znacznie usprawni komunikację w mieście

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Budowa drogi coraz bliżej

Do burmistrza Jasła wpłynęło zgłoszenie o planowanym na najbliższy piątek zgromadzeniu publicznym z powodu wspomnianego protestu. Zawiadomienie o proteście, a zarazem zaproszenie mieszkańców do przyłączenia się do protestu, pojawiło się także na tablicach ogłoszeniowych w mieście. Organizatorami są mieszkańcy posesji graniczących z przebiegiem planowanej drogi, głównie przy ul. Konopnickiej.

O możliwych utrudnieniach w ruchu drogowych informuje teraz burmistrz Jasła.

„Burmistrz Miasta Jasła informuje, że w związku z zawiadomieniem o organizacji zgromadzenia publicznego w Jaśle, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Zgromadzenie odbędzie się w dniu 14 lipca 2017 r. w godzinach 15.00 – 18.00 na odcinku od ulicy Kazimierza Wielkiego 28, Rondo Solidarności do ulicy Lwowskiej.”

Wymagane prawem zgłoszenie o proteście wpłynęło także na policję i ta będzie czuwać nad przebiegiem protestu.

Jak rozwinie się protest i czy na tym etapie może jeszcze coś zmienić? Protestować każdemu wolno.

/ew/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj