wtorek, 18 czerwca, 2024

57-latka odpowie za kradzież portfela

0
57-latka odpowie za kradzież portfela
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 57-latkę podejrzaną o kradzież portfela w jednej z aptek. Kobieta wykorzystując okazję, ukradła pozostawiony na ladzie portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. W ubiegłym tygodniu usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową doszło 26 maja tego roku w jednej z aptek na terenie Jasła. Tego dnia 60-letnia mieszkanka gminy Jasło poszła do apteki, by zrealizować receptę. Podczas rozmowy z farmaceutką położyła swoją torebkę oraz portfel na podeście umocowanym po zewnętrznej stronie lady. W tym czasie przy innych stoiskach było jeszcze kilka osób. Za nią także stała kobieta, która oczekiwała na swoją kolej. 60-latka po zakupieniu leków, zabrała torebkę i udała się do wyjścia. Przez nieuwagę pozostawiła na podeście lady swój portfel, w którym były pieniądze oraz karta bankomatowa.

Po chwili wychodząc z apteki kobieta zorientowała się, że nie ma swojego portfela. Wróciła więc do tego samego stoiska poszukując zagubionej rzeczy. Rozpytała również kobietę, która stała bezpośrednio za nią w kolejce. Ta z kolei zaprzeczyła by posiadała jakiekolwiek informacje na temat portfela i pokazała swoją portmonetkę, a po chwili wyszła z apteki. Pokrzywdzona 60-latka zgłosiła kradzież jasielskim policjantom.

Pracujący nad tą sprawą policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili nagranie monitoringu. Na jego podstawie ustalili, że portfel zabrała stojąca za pokrzywdzoną w kolejce kobieta. Po podejściu do lady zsunęła leżący portfel do swojej torebki. Następnie w rozmowie z pokrzywdzoną pokazała jej swoją portmonetkę i wyszła z apteki. Funkcjonariusze prowadzili czynności, aby dotrzeć do sprawczyni kradzieży. Końcem czerwca ustalili jej personalia. Okazała się nią 57-letnia mieszkanka Jasła.

W ubiegłym tygodniu kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się do popełnienia przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Jaśle