środa, 28 lutego, 2024

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających

0
W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających
Udostępnij:

Już prawie półmetek wakacji. Policjanci oraz zaprzyjaźnione służby i podmioty nie ustają w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje 2020”, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, aby prowadzić edukację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ubiegłym tygodniu odwiedzili obozowiczów w Hucie Polańskiej. Prowadzili także zajęcia w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”.

W minioną środę, policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na obozie z Hucie Polańskiej. Dla obozowiczów była to z pewnością jedna z atrakcji, ponieważ mogli uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z wykorzystaniem alkogogli. Uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów wiele informacji z zakresu bezpieczeństwa na wakacjach. Mundurowi omówili zagadnienia dotyczące konsekwencji związanych z zażywaniem zabronionych substancji, a także przypomnieli o bezpieczeństwie nad wodą oraz o zagrożeniach związanych z siecią Internet. 

Wzorem lat ubiegłych, policjanci podjęli wspólne działania ze Strażą Miejską w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”. Jest to przedsięwzięcie, które odbywa się każdego roku na dziewięciu osiedlach w Jaśle, a jego głównym celem jest zorganizowanie dzieciom i młodzieży, aktywnej i atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas spotkania, dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach przygotowanych przez przedstawicielki Policji oraz Straży Miejskiej w Jaśle.  

Takie przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a dla mundurowych jest to doskonała okazja, by poprzez zabawę zainteresować najmłodszych i przekazać im wiele przydatnych wskazówek na spokojne spędzenie wakacji. 

KPP Jasło