środa, 17 kwietnia, 2024

Wjechał do rowu mając w organizmie blisko 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

0
Wjechał do rowu mając w organizmie blisko 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej grupy „SPEED” zatrzymali kierującego seatem, który wjechał do rowu. Alkomat wskazał w organizmie mężczyzny prawie 3 promile. Dodatkowo, 55-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz czekają go surowe konsekwencje.

W minioną sobotę po godz. 19, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w Przysiekach, będąc pod wpływem alkoholu, miał wjechać samochodem w pole orne. 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”. Kiedy funkcjonariusze dojechali pod wskazany adres, zauważyli seata, który wyjeżdżał z rowu na jezdnię. Ustalili, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Alkomat wskazał w jego organizmie prawie 3 promile. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mieszkańca gminy Skołyszyn czekają teraz surowe konsekwencje.

Policja przypomina:

Art. 178a kk

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. (uchylony).

§ 3. (uchylony).

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.