wtorek, 16 kwietnia, 2024

Wypadek z udziałem pieszego na ul. 3 Maja w Jaśle

0
Wypadek z udziałem pieszego na ul. 3 Maja w Jaśle
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Wczoraj na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do potrącenia 36-latka, który miał wejść na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.

Wczoraj około godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego, do jakiego doszło na ul. 3 Maja w Jaśle. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w momencie, kiedy 36-latek idąc chodnikiem, nagle skręcił i bez zachowania szczególnej ostrożności wszedł na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżający samochód marki bmw. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. Natomiast pieszemu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się drogami po zmroku. Przypominają również, że pieszych obowiązuje zachowanie szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, jak i również kierujących pojazdami zbliżających się do przejścia dla pieszych.

KPP Jasło