poniedziałek, 6 lutego, 2023

Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność!

0
Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność!
foto: KPP Jasło (wypadek drogowy m. Duląbka)
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Wczoraj w miejscowości Duląbka kierujący motocyklem zderzył się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Z kolei dzisiaj rano 25-letni motorowerzysta wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. W obu zdarzeniach poważnie ucierpieli motocykliści. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach.

Słoneczna letnia pogoda sprawia, że na naszych drogach można spotkać coraz więcej rowerzystów i motocyklistów, często określanych mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. „Niechronieni” są w większym stopniu narażeni na poważne obrażenia ponieważ nie chroni ich karoseria samochodu. Niestety wraz ze wzrostem aktywności „niechronionych” na drogach powiatu jasielskiego, w ostatnim czasie wzrasta także ilość wypadków drogowych z ich udziałem.

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego doszło wczoraj w miejscowości Duląbka. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 51-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu równorzędnym i zderzył się z osobowym mercedesem. Do groźnego zdarzenia doszło także dzisiaj rano na ul. Hankówka w Jaśle. Około godziny 7, kierujący motorowerem 25-latek, z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Obaj motocykliści z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala.

foto: KPP Jasło (wypadek drogowy Jasło ul. Hankówka)

Policjanci przypominają, że na bezpieczeństwo kierujących jednośladami ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania ich samych, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Mundurowi apelują aby jeździć bezpiecznie i stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj