wtorek, 27 lutego, 2024

ZUS: 57 mln zł wypłaconych w ramach programu „Dobry start”

0
ZUS: 57 mln zł wypłaconych w ramach programu „Dobry start”
Udostępnij:

Ponad 1 mld zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów ramach programu „Dobry Start”.  Na Podkarpaciu to ponad 192 tys. świadczeń na łączną kwotę przekraczającą 57 mln zł.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.  Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami”.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku

o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim
ZUS