niedziela, 14 lipca, 2024

Zwiedzamy z Funduszami Europejskimi

0
Zwiedzamy z Funduszami Europejskimi
Udostępnij:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego uruchomił właśnie nowy portal zachęcający do zwiedzania miejsc w regionie, które korzystają z Funduszy Europejskich.

To strona, na której można dowiedzieć się o atrakcjach w województwie podkarpackim oraz zaplanować wizytę. A tym, co je łączy są Fundusze Europejskie. Wszystkie opisane na stronie obiekty powstały, bądź też nieustannie wspierane są przez środki unijne.

Portal pozwoli zaplanować krótki weekend lub dłuższy urlopu na Podkarpaciu. Mogą z niego skorzystać zarówno rodziny, grupy przyjaciół, a także nauczyciele i wychowawcy szukający pomysłu na ciekawą lekcję o Unii Europejskiej w terenie.  

Strona zawiera opisy i zdjęcia poszczególnych atrakcji oraz dane na temat planowanej trasy. Za pośrednictwem portalu można zaplanować wizytę w miejscach, którymi jesteśmy zainteresowani, a w sprawnym ułożeniu odwiedzin poszczególnych miejsc pomoże mapa województwa. Do wyboru jest 40 różnych i wyjątkowych atrakcji. Są to zarówno muzea, jak i obiekty kulturalne, a nawet miejsca, w których strudzony turysta może odpocząć i zjeść obiad.  

Chcemy w ten sposób pokazać, jak wiele dobrego zrobiły w naszym regionie Fundusze Europejskie dla wzmocnienia jego atrakcyjności turystycznej. Są to działania promujące środki unijne, a przy okazji nasze województwo. Zachęcamy do obejrzenia strony, do zainspirowania się i poznawania Podkarpacia – mówi Wioletta Rejman – dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej UMWP.

Strona dopiero powstała i będzie systematycznie uzupełniana o nowe miejsca i atrakcje turystyczne, które korzystają ze środków unijnych. Link do portalu:https://zwiedzajzfunduszami.podkarpackie.pl/

UM