wtorek, 27 lutego, 2024

Biegamy na nartach

0
Biegamy na nartach
Udostępnij:

Mamy wreszcie prawdziwą zimę, a narciarstwo biegowe w Jaśle może dalej się rozwijać. Bezpłatne zajęcia, zorganizowane przez Miasto Jasło cieszą się wielkim zainteresowaniem. Trzykilometrowa trasa skuterem śnieżnym jest dobrze przygotowana, a dzieci pokonują co raz dłuższe odcinki i zdobywają nowe umiejętności.
Zajęcia, które prowadzone będą do 28 lutego, adresowane są dla zamieszkałych w Jaśle uczniów jasielskich gimnazjów i szkół podstawowych. Głównym celem zajęć jest popularyzacja narciarstwa biegowego poprzez naukę od podstaw oraz doskonalenie wcześniej nabytych umiejętności.

Zajęcia realizowane są w głównej mierze w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dla dzieci biorących udział w zajęciach zapewniony jest podstawowy sprzęt sportowy: narty biegowe, buty narciarskie oraz kijki. Można również za zgodą instruktora wykorzystać prywatny sprzęt sportowy.

Trasy narciarskie wykonane są na terenie boiska sportowego przy ul. Sikorskiego 15 oraz na terenach przyległych do obiektów MOSiR w Jaśle.

UMJ