wtorek, 27 lutego, 2024

Błażej Bieńko, uczeń Zespołu Szkół w Trzcinicy Mistrzem Europy

0
Błażej Bieńko, uczeń Zespołu Szkół  w Trzcinicy Mistrzem Europy
Błażeja Bieńko, zawodnik z numerem 15, Łukasz Zgłobicki - nr 22
Udostępnij:

Wielki sukces uczniów klasy pierwszej Liceum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy – Błażeja Bieńko i Łukasza Zgłobickiego.  Mamy Mistrza Europy!

W dniach 24 lutego – 2 marca 2020 roku w ośrodkach narciarskich w Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju odbył się European Winter Para Sport Event – Poland 2020.

Jest to pierwsza tego typu w Europie, niekomercyjna impreza – turniej w sportach zimowych dla niepełnosprawnych sportowców, organizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski.

Przez tydzień w pięknej, zimowej scenerii trenowali i rywalizowali sportowcy z 15 krajów : Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Węgier, Macedonii Północnej, Norwegii, Polski, Portugalii, Serbii, Słowacji i Szwecji.

W rywalizacji w czterech konkurencjach: para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie brali udział uczniowie z klasy pierwszej Liceum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy – Błażej Bieńko i Łukasz Zgłobicki.

W rywalizacji: biathlon bieg krótki 3×1,5 km z 2-krotnym strzelaniem, Błażej Bieńko był najlepszy. Pokonał resztę zawodników i zdobył  złoty medal, co dało mu tytuł Mistrza Europy. 

Błażej zajął też 5 miejsce w biegu krótkim narciarskim stylem klasycznym 1,5 km, oraz 4 miejsce w biegu długim narciarskim stylem łyżwowym 4,5 km.

Dobrze poradził sobie również drugi z uczniów –  Łukasz Zgłobicki, który w Mistrzostwach Europy osób słabo widzących w biegach narciarskich i biathlonie zdobył odpowiednio 5 i 6 miejsce.

 Uczniom Liceum Mistrzostwa Sportowego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

/dr/