środa, 21 lutego, 2024

Dzień dziecka z… wędką

0
Dzień dziecka z… wędką
Udostępnij:

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody spławikowe, którego organizatorem jest Polski Związek Wędkarski Koło nr 1 w Jaśle. Wzięło w nich udział blisko 60 dzieci z szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Tuż po godzinie 9-tej z okazji Dnia Dziecka na stawach we Wróblowej zebrali się wszyscy uczestnicy wydarzenia. Łowisko zostało podzielone na dwa sektory: jeden przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, drugi dla uczniów starszych, uczęszczających do szkół gimnazjalnych. Każdy z uczestników wylosował swoje miejsce, gdzie po godzinie 11-tej, padły pierwsze kule zanęty.

Już od kilku lat organizowane jest podobne wydarzenie. Jest to doskonały sposób, by móc rozwijać umiejętności wędkarskie wśród najmłodszych. Pomimo tego, że pogoda nam nie dopisała, cieszymy się, bo frekwencja jest wysoka – mówi Piotr Marchewka, prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 1 w Jaśle.

Mimo złej pogody, atmosfera podczas zawodów była wspaniała. Nawet ci uczniowie, których wyniki prezentowały się znacznie gorzej od innych, nie tracili nadziei na zwycięstwo.

Niestety wylosowałem słabe miejsce. Praktycznie nie ma brania. Jeszcze jest godzina czasu, więc mam nadzieję, że szczęście mi dopisze – komentuje Jacek, który przyjechał na turniej z Jasła.

Dawid Jurkowski, który z niecierpliwością wyczekiwał ogłoszenia wyników, również nie tracił nadziei. Według niego wszystko zależy od szczęścia ,przynęty i umiejętności.

Wśród uczestników byli też tacy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach spławikowych. Nie kryją, że chcieliby, aby takie wydarzenia odbywały się częściej.

W zawodach uczestniczę po raz pierwszy. Do tej pory złowiłem dwie uklejki i jednego leszcza. Pomimo złej pogody bardzo mi się podoba. Na pewno przyjdę tutaj w następnym roku – mówi Piotr Dziadosz, uczestnik zawodów w kwalifikacji szkół podstawowych.

Punktualnie o godzinie 14.30 sędzia zasygnalizował zakończenie rywalizacji spławikowej. Każde stanowisko odwiedził skład sędziowski, który ważył ryby i zapisywał końcowe wyniki w arkuszach. Podczas liczenia punktów, każdy z uczestników mógł liczyć na ciepły poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla. Kiedy komisja sędziowska wyraziła gotowość do ogłoszenia wyników turnieju, wszyscy z niecierpliwością czekali na poznanie najlepszych zawodników.

Pierwsze miejsce, w kwalifikacji szkół podstawowych, zajął Jakub Bugała, zdobywając 1564 punkty. Na drugim miejscu była Monika Maziałka -596 punktów. Trzecie miejsce – Jarecki Grzegorz (516 punktów).

W kwalifikacji szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Zabadawa Dominik – 2628 punktów. Drugie miejsce – Fortuna Michał: 1738 punktów. Natomiast Flichta Jakub, zdobywając 1170 punktów zajął trzecie miejsce w turnieju.

Na wszystkich czekały atrakcyjne nagrody – sprzęt wędkarski, który, jak mają nadzieję organizatorzy, posłuży najmłodszym uczestnikom w rozwijaniu swoich wędkarskich umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju.

Weronika Samborska
fot. Weronika Samborska

Więcej zdjęć: Dzień dziecka z… wędką

{gallery}galerie/turniej_wedkarski{/gallery}