sobota, 22 czerwca, 2024

Grodzki na zakończenie wakacji

0
Grodzki na zakończenie wakacji
Udostępnij:

W dniach 27-28 sierpnia, na terenie powiatu jasielskiego odbędzie się 2 Rajd Grodzki, który w tym roku stanowi rundę Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM Super KJS.

Zawodnicy biorący udział w rundach HRPP i RSMPk będą mieli do pokonania trasę o łącznej długości 132,6 km, z czego 37,8 km to odcinki specjalne. Zawodnicy zgłoszeni do SKJS pokonają trasę o długości 110,1 km, w tym 17,7 km prób sportowych. Rajd rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia od odbioru administracyjnego i zapoznania z trasą. Następnie, na płycie bieckiego rynku odbędzie się BK, a po nim start honorowy. W niedziele, 28 sierpnia Rajd przenosi się do Jasła, a dokładniej na teren firmy Trans Wiert, gdzie znajdować się będzie biuro rajdu i park serwisowy.

Tegoroczne odcinki zostały wytyczone w powiecie jasielskim, na terenie gmin Jasło, Skołyszyn i Brzyska. Odcinki o długości 7 i 5,6 km będą pokonywane trzykrotnie. W przypadku SKJS długość odcinków wyniesie odpowiednio 2,9 i 3 km.

Organizatorami 2 Rajdu Grodzkiego są Automobilklub Biecki oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Zapraszamy wszystkich Zawodników i Kibiców do aktywnego udziału w naszej imprezie.

JKMiRD