wtorek, 21 marca, 2023

III Bieg Lotnej w Haczowie – historyczny Haczów znów przyciąga biegaczy obiektem z listy UNESCO

0
III Bieg Lotnej w Haczowie – historyczny Haczów znów przyciąga biegaczy obiektem z listy UNESCO
Udostępnij:

8 sierpnia już po raz trzeci Haczów (województwo podkarpackie, powiat brzozowski) gościć będzie biegaczy i zawodników nordic walking z całego regionu oraz dalszych zakątków Polski! Bieg Lotnej to wspaniała okazja, żeby odwiedzić to urokliwe miasteczko kryjące w swoich granicach wiele atrakcji. 

Lista UNESCO to bynajmniej nie jedyny powód do przyjazdu. Na zawodników czekają dwa dystanse biegowe (12 km – Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921 oraz 5 km – Piątka Wyżykowskiego), a także rywalizacja nordic walking (5 km). Uczestnicy co roku świetnie wspominają start przez widokowe ulice miasta, jak i późniejsze leśne ścieżki w mocno pagórkowatym terenie zapewniającym wspaniałe widoki. Finalne wrażenia podkreśli finisz na terenie parku dworskiego, który po niedawnych remontach wrócił do lat swojej świetności, a swoim drzewostanem zapewni na mecie cień dla rozgrzanych w słońcu biegaczy. Głodnych zawodników na mecie nakarmi restauracja Jaś Wędrowniczek. Całości zaś dopełnią nagrody i upominki od organizatorów biegu – Gminy Haczów oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Przyjechać warto całymi rodzinami. Nic nie daje takiej motywacji jak kibicowanie najbliższych! A i kilka atrakcji dla rodzin się znajdzie. Obowiązkowo zwiedzić trzeba m. in. unikalny drewniany kościół Wniebowzięcia NMP wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Data: 8 sierpnia 2021 roku
Dystans Biegu: 13 km, 5 km, dystans kategorii Nordic Walking: 5 km

Formularz rejestracyjny: https://b4sportonline.pl/bieg_lotnej/
Więcej informacji na stronie: http://haczow.pl/bieg
Profil FB: https://www.facebook.com/Bieg-Lotnej-w-Haczowie-109637363701093/

/dr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj