czwartek, 18 kwietnia, 2024

Judoczki z Jasła medalistkami Mistrzostw Polski

0
Udostępnij:

Zawodniczki naszego klubu osiągnęły historyczny wynik podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych). Turniej odbywał się w Oleśnicy (12-15.06.2014) i wzięły w nim udział najlepsze judoczki z całej Polski wyłonione poprzez eliminacje w swoich regionach. Nasz klub, miasto i województwo reprezentowały dwie zawodniczki Joanna Nocula i Katarzyna Kolbusz. Obie podczas tych zawodów wywalczyły srebrne medale i zostały v-ce Mistrzyniami Polski. Sukces jest tym większy, że podczas dwudziestoletniej historii startów podkarpackich judoczek to pierwszy taki wynik. Asia Nocula i Kasia Kolbusz w tym momencie są jasielskimi multimedalistkami jeśli chodzi o starty w Mistrzostwach Polski, obie posiadają już po 3 krążki z najważniejszej imprezy w naszym kraju.

Jako klub w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy 7 miejsce a w klasyfikacji punktowej 6 miejsce.

Dodatkowo za swoje sukcesy sportowe zawodniczki otrzymały odznaczenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które zostało wręczone podczas dekoracji przez trenerów kadry narodowej oraz członków Polskiego Związku Judo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą działalność i pomagają w rozwijaniu zainteresowań młodych ludzi w naszym klubie.