wtorek, 18 czerwca, 2024

Judoczki z Jasła medalistkami Pucharu Polski

0
Judoczki z Jasła medalistkami Pucharu Polski
Udostępnij:

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się młode jaślanki, które w dniach 26-27.09.2015 rywalizowały podczas Otwartego Pucharu Polski w Warszawie.
Były to największe zawody w naszym kraju, które zgromadziły jak podają organizatorzy ponad 1000 zawodników z wielu europejskich krajów między innymi z Rosji, Holandii , Litwy, Belgi, Niemiec, Turcji, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji, Serbii, Węgier, Dani, Finlandii, Izraela, Azerbejdżanu .

Zawody jak co roku stały na bardzo wysokim poziomie sportowym co dla wielu młodych sportowców było nie lada wyzwaniem.

Nasze dziewczyny udowodniły, że należą do grona najlepszych w naszym kraju i przywiozły do Jasła trzy medale. Złoto w kategorii juniorek w wadze do 44 kg otrzymała Oliwia Brągiel. Na drugim stopniu podium sklasyfikowano w grupie młodziczek do 44 kilogramów Natalie Nocule, natomiast Katarzyna Kolbusz wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kilogramów.

Nasz klub reprezentowała Joanna Nocula, która walczyła w nowej dla siebie kategorii wagowej i niestety musiała tym razem uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Wyniki dziewczyn sprawiły, że klub ASW JUDO JASŁO został sklasyfikowany na 10 miejscu w klasyfikacji medalowej a warto nadmienić, iż w zawodach udział brało 160 klubów.

Gratulacje dla młodych zawodniczek i słowa podziękowania dla Urzędu Miasta Jasła za wspieranie i rozwijanie talentów młodych jaślanek

Przemysław Czarnecki
UKS ASW-JUDO JASŁO