środa, 22 marca, 2023

Judoczki z Jasła zdobyły komplet medali!

0
Judoczki z Jasła zdobyły komplet medali!
Udostępnij:

Zawodniczki ASW JUDO JASŁO startowały na Pucharze Europy juniorów młodszych i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
17 maja br. zawodniczki klubu ASW JUDO JASŁO uczestniczyły w dwóch bardzo prestiżowych imprezach sportowych .

Młodziczki w składzie: Paulina Górniak, Natalia Nocula i Natalia Jankowska rywalizowały w organizowanych w Bytomiu Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodziczek. Jest to drugi po Mistrzostwach Polski co do ważności turniej w tej grupie wiekowej w naszym kraju.

Dziewczyny zaprezentowały się rewelacyjnie zdobywając komplet medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Paulina Górniak rywalizująca w kategorii wagowej do 57 kilogramów. Paulina podczas tych zawodów wygrała m.in. z vice mistrzynią Polski w tej grupie wiekowej.

Srebrny medal do Jasła przywiozła Natalia Jankowska walcząca w kategorii wagowej do 40 kg.

Natomiast brązowy Natalia Nocula w kategorii wagowej do 36 kg.

W tym samym dniu w Bielsku Białej rywalizowała ich starsza koleżanka Joanna Nocula w Pucharze Europy Juniorek młodszych. Asia została powołana po raz kolejny przez trenerkę kadry narodowej do reprezentowania naszego kraju w tak ważnej imprezie sportowej. W zawodach tych uczestniczyły reprezentacje 28 krajów. Asia niestety w pierwsze swojej walce nieznacznie na punkty uległa swojej rywalce z Węgier i odpadła z dalszej rywalizacji.

Po tym turnieju nasze dziewczyny wzięły udział w campie treningowych gdzie wszyscy uczestnicy tego turnieju mogli wspólnie ćwiczyć ze sobą.

Gratulacje za wyniki sportowe oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają naszą działalność a w szczególności dla Urzędu Miasta Jasła za wsparcie finansowe dzięki, któremu możemy pomagać w rozwijaniu zainteresowań przez naszych młodych sportowców.

UKS ASW- JUDO JASŁO

www.judo-jaslo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj