sobota, 13 sierpnia, 2022

Porozumienie jasielskich klubów UKS Szóstki i JKS Czarnych 1910

0
Porozumienie jasielskich klubów UKS Szóstki i JKS Czarnych 1910
Udostępnij:

Zarządy JKS Czarni 1910 Jasło i UKS Szóstki Jasło podjęły działania mające na celu usprawnienie systemu szkolenia piłkarzy w naszym mieście. Kluby, które do tej pory oddzielnie szkoliły dzieci i młodzież w zakresie piłki nożnej ustaliły wspólnie, że od najbliższego sezonu skoncentrują się na szkoleniu młodzieży w odmiennych kategorii wiekowych.
UKS Szóstka Jasło będzie szkolił grupy Żaków, Orlików, Młodzików Młodszych i Młodzików Starszych. Po osiągnięciu przez zawodników wieku Trampkarza  Młodszego zawodnicy na mocy porozumienia przechodzić będą do JKS Czarni 1910 Jasło, gdzie będą kontynuować swoją grę.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jasielskie kluby nie będą ze sobą rywalizowały, ale współpracowały. Najwięcej korzyści będą jednak miały dzieci i młodzież, które powinny toczyć wyrównane pojedynki z innymi ośrodkami piłkarskimi w województwie podkarpackim.

Nawa strategia szkolenia ma opierać się na rezygnacji z tworzenia zespołów w tych samych kategoriach wiekowych, przy jednoczesnym tworzeniu silnych drużyn opierających się na zawodnikach z jednego rocznika. Rezygnacja ze szkolenia przez Czarnych Jasło piłkarzy w kategoriach Orlik, Młodzik Młodszy i Młodzik Starszy pozwoli również wygenerować oszczędności, co jest bardzo istotne w obecnej sytuacji finansowej klubu.

JKS Czarni Jasło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj