sobota, 10 czerwca, 2023

„Liwocz Arena” zaprasza

0
„Liwocz Arena” zaprasza
Udostępnij:

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji „Liwocz Arena” w Kłodawie oddane do użytku.
Projekt budowy GCSiR w Kłodawie powstał w 2014 roku. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu „Odnowa i Rozwój Wsi” w wysokości ponad 217 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę – ponad 116 tysięcy złotych – przekazała Gmina Brzyska. W ramach projektu powstał budynek zaplecza sportowego dla klubu LKS Liwocz.

Z tego miejsca będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy.

– Były to nasze marzenie, nikt nie wierzył, że to się uda. Dzięki przychylności Rady Gminy Brzyska oraz wójta Rafała Papciaka, udało się zrealizować tę inwestycję, która będzie służyła naszym sportowcom oraz całemu społeczeństwu – mówi Józef Gajda, sołtys wsi Kłodawa, na którego terenie znajduje się GCSiR.

Ostatnie lata były dobre dla rozwoju sportu w Gminie Brzyska

– Za wszystkimi tymi inwestycjami stoi mnóstwo ludzi, którym należą się szczere podziękowania. Mamy wielofunkcyjne boisko przy szkole w Brzyskach. Podobnym możemy pochwalić się przy szkole w Błażkowej. Oddaliśmy do użytku boisko we wsi Dąbrówka, salę gimnastyczną w Lipnicy Dolnej i zwieńczeniem inwestycji sportowych w naszej gminie jest oddana właśnie „Liwocz Arena” – wymienia z dumą Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Dodatkowo przy stadionie w Kłodawie wybudowano trybunę na blisko sto miejsc siedzących za prawie 50 tysięcy złotych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wicemarszałek Maria Kurowska, poseł Bogdan Rzońca, sołtys wsi Kłodawa Józef Gajda oraz wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak.

Całość inwestycji kosztował ponad 384 tysiące złotych.

Urząd Gminy Brzyska

{gallery}galerie/2015_rok/arena_liwocz{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj