czwartek, 11 sierpnia, 2022

Mecz przyjaźni rozegrany!

0
Udostępnij:

Czarni Jasło przegrali 4:0 z I ligową a Sandecją Nowy Sącz, ale nie o wynik tu chodziło. Rozegrany dziś w Jaśle charytatywny mecz pod hasłem „Ratujmy JKS”, to wielkie zwycięstwo wszystkich uczestników. Zawodnicy i kibice pokazali klasę.

Dzisiaj odbyło się spotkanie pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Czarnymi 1910 Jasło. Sparing, nazwany meczem przyjaźni, już od samego początku rozgrywany był w szybkim tempie. Pokryta śniegiem murawa boiska nie przysporzyła zawodnikom, aż takich trudności, jakich spodziewać mogli się kibice przybyli na stadion MOSiR przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle. A trzeba w tym miejscu wspomnieć, że po to by wspomóc nasz klub, do Jasła przyjechali kibice i przyjaciele z Nowego Sącza, Przeworska, Mielca a nawet Presov’a.

Wracając do meczu, po szybkim początku zaczęła się zaznaczać przewaga drużyny gości. Pierwsza bramka padła w 19 minucie meczu, strzelona przez Piotra Giela. Wprawdzie nie o wynik w tym meczu chodziło, jednak goście podeszli do spotkania poważnie i to zaowocowało dalszymi bramkami, które miło było oglądać Sądeczanom. Pomimo śliskiego boiska następne gole strzelili: 30′ min. Paweł Nowak, 49 min. Paweł Nowak i na koniec powtórnie w 53 min. Piotr Giel. Jaślanom pomimo, starań i olbrzymiej woli walki, nie udało się zdobyć honorowego gola.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne oraz słaby stan murawy mecz rozegrano systemem 2×30 minut.

Pełne trybuny, oraz oprawa przygotowana przez kibiców obu drużyn, przełożyły się na niesamowitą atmosferę i na pewno dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. W przerwie meczu odbyła się aukcja pamiątek klubowych, z których dochód ma wspomóc Czarnych. W przyszłym tygodniu zostaną podsumowane działania, a także dowiemy się, ilu kibiców i sympatyków przybyło dzisiaj na mecz. Możemy się spodziewać, że liczba może przekroczyć 900 osób.

Na koniec meczu, drużyny pozowały do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Tę wspaniałą imprezę przypieczętował pojedynek na śnieżki kibiców Czarnych i Sandecji.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim przybyłym na mecz przyjaźni – powiedział nam Sebastian Osuch, członek zarządu klubu oraz organizator meczu. – Pragnę gorąco podziękować tym, którzy przyczynili się do pomocy przy tym przedsięwzięciu. Jestem zadowolony z frekwencji i atmosfery na meczu tym bardziej, że do końca nie byłem pewien, jak pogoda nas potraktuje. Jestem po rozmowie z władzami i działaczami Sandecji, którzy również odebrali bardzo pozytywnie to wydarzenie. W przyszłym tygodniu poinformujemy, jakie środki udało się nam już zebrać i chciałbym przypomnieć o aukcjach <czarnijasło> na allegro, które potrwają jeszcze kilka dni – dodał Osuch.