poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Międzynarodowy turniej judo

0
Międzynarodowy turniej judo
Udostępnij:

7 marca, już po raz piąty w sali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jaśle obył turniej judo, który skupił 520 zawodników z 6 państw. Podczas zawodów zorganizowanych przez klub UKS ASW-JUDO JASŁO przy współpracy z Urzędem Miasta Jasła, Starostwem Powiatowym w Jaśle, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jaśle na jasielskich matach rywalizowali zawodnicy z Czech, Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Słowenii oraz Polski. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 36 klubów. Podczas tej rywalizacji spotkać można było wielu medalistów Mistrzostw Polski, Pucharów Polski oraz członków kadry narodowej.

Turniej jak co roku stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i rozegrany został w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od grupy dzieci i skończywszy na zawodnikach rywalizujących na seniorskich matach.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Jaśle dla najlepszych zawodników przygotowano specjalnie na tą okazję odlewane medale, które były doskonałym uwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy.

Podczas ceremonii otwarcia turnieju zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Maria Kurowska v-ce Marszałek Województwa Podkarpackiego, Elwira Musiałowicz – Czech v-ce Burmistrz Miasta Jasła, Celina Nocula Prezes klubu UKS ASW-JUDO JASŁO, Krystyna Sikora radna Miasta Jasła,  Kazimierz Mikrut Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Tadeusz Baniak Dyrektor MOSiR w Jaśle. Natomiast podczas dekoracji zwycięzców obecny był  Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła.

W klasyfikacji drużynowej nagrodzono pucharami pięć pierwszych najlepszych tego dnia drużyn. Oto kolejność:

  1. 1.UKS ASW-JUDO JASŁO (POLSKA)
  2. 2.LEMUR WARSZAWA (POLSKA)
  3. 3.JUDO TEAM UZHOROD (UKRAINA)
  4. 4.UKS OLIMP NOWA SÓL (POLSKA)
  5. 5.UKS „15” KROSNO (POLSKA)

Dla wszystkich zawodników biorących udział w tym turnieju był to bardzo dobry sprawdzian swoich umiejętności w rozpoczynającym się sezonie sportowym.

Jako organizator zawodów chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich instytucji, które wsparły organizację tego ogromnego przedsięwzięcia, firmom, które finansowo pomogły oraz wszystkim rodzicom, działaczom i zawodnikom, którzy pomogli w przygotowaniach i obsłudze całej imprezy sportowej.

UKS ASW-JUDO JASŁO

{gallery}galerie/2015_rok/judo_marzec{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj