piątek, 12 sierpnia, 2022

Na początek lata koncert na Kwiatowej

0
Na początek lata koncert na Kwiatowej
Udostępnij:

sobotę czerwca rozpoczęło się jasielskie „Lato w mieście 2014”. Inaugurująca tegoroczne wakacje zabawa odbyła się na terenach rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej, a organizatorzy zadbali o to, żeby i młodsi i starsi mogli znaleźć coś dla siebie.
Na plenerowej scenie jako pierwszy wykonawca zaprezentował się zespół „The Friends”. Grupa mająca niezwykle szeroki repertuar porywająco zagrała zarówno autorskie utwory stylizowane na lata 50., 60. i 70. jak i niezapomniane przeboje „The Beatles”, „The Who” czy „Czerwonych Gitar”. Po „The Friends” wystąpiła niezwykle utalentowana wokalnie młodzież z Jasielskiego Domu Kultury, która kilka dni wcześniej zakończyła rok szkolny, a zarazem rok pracy ze swoim głosem pod kierunkiem Ewy Grzebień, instruktorki muzyki w JDK. Młodych artystów przedstawiał, przybliżając publiczności odnoszone już przez nich sukcesy, Piotr Chojecki z JDK, który wcielił się w rolę konferansjera.

Kolejnym punktem programu była „Zumba” – połączenie energetycznego tańca z intensywnymi ćwiczeniami fitnes. Tę niezwykłą formę wspólnej zabawy zaproponowały publiczności: Sonia Zwolińska, prowadząca zajęcia „Zumby” oraz towarzyszące jej na scenie: Katarzyna Korona – tancerka, choreograf i instruktor tańca w JDK oraz Edyta Kamińska z zespołu tanecznego JDK „R-Revolution”.

Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołem „Papa D.” obchodzącym właśnie 30-lecie powstania. W pierwszym wakacyjnym koncercie w Jaśle wystąpili: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Filip Siejka – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja. Zaprezentowali zarówno swoje znane sprzed lat utwory jak i piosenki z najnowszej płyty, którą można było nabyć po koncercie.

Koncert nie był jedyną atrakcją tego popołudnia i wieczoru na Kwiatowej. Dużą popularnością cieszyły się gigantyczne dmuchane zamki, które uzupełniły stałą ofertę terenu rekreacyjnego przy ul. Kwiatowej, czyli dobrze wyposażone place zabaw, boiska sportowe i plenerowe urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Chętnie korzystały z nich dzieci i młodzież. Nie zabrakło też amatorów grilla i stacjonarnego relaksu na ławeczkach i przy stolikach, ani pływania na rowerach wodnych.

Gdy się ściemniło, tych którzy zdecydowali się zainaugurować tegoroczne lato uczestnictwem w imprezie zorganizowanej przez JDK na Kwiatowej, czekał fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki na Kwiatowej są szczególnie efektowne, bo wystrzeliwane znad wody i na wodę odbijają się w tafli potęgując wrażenie kosmicznego widowiska.

JDK – st

{gallery}galerie/początek_lata_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj