środa, 1 lutego, 2023

Nasi siatkarze pokazali klasę

0
Nasi siatkarze pokazali klasę
Udostępnij:

W ramach rozgrywek w III Podkarpackiej lidze jasielscy siatkarze, tym razem, odnieśli spektakularne sukcesy. Seniorzy pokonali zdecydowanie akademików z Rzeszowa (3:0), a juniorzy, po zaciętej walce, osłabieni kontuzjami, wygrali z mocną drużyną z Ropczyc (3:2).

 

W sobotę seniorzy MKS „MOSiR” Jasło podejmowali na własnym terenie drużynę AZS „Geberit” Rzeszów.

– Pierwszy set nie zapowiadał łatwej wygranej – relacjonuje Tadeusz Baniak, dyrektor MOSiR w Jaśle. – Akademicy prowadzili od początku seta do stanu 20:18. Od tego momentu w drużynie jasielskiej nastąpiła pełna mobilizacja, i set zakończył się zwycięstwem ekipy jasielskiej 25:22. Od drugiej odsłony jaślanie nie pozostawiali cienia wątpliwości, że w tym dniu są drużyną znacznie lepiej dysponowaną, wygrywając kolejne sety 25:18, 25:23, a tym samym cały mecz 3:0 – podkreśla Baniak.

Jaślanie wystąpili w składzie: M.Kumor, B.Pawlik, M.Gliwa, P.Nikiel, F.Warchoł, T.Hołodniak, M.Michalec, B.Dedo, K.Waśko, D.Kmiecik. Trener: Bartosz Kilar.                                              

W niedzielę dobrą passę kontynuowali młodsi koledzy, rozgrywając mecz z mocnym zespołem „Błękitnych” Ropczyce. Osłabiona chorobami drużyna juniorów została wzmocniona młodszymi kolegami z kadetów, i po długiej, pięciosetowej walce jaślanie wygrali całe spotkanie 3:2 w setach 15:25, 25:18, 21:25, 25:20, 7:15.

Drużyna wystąpiła w składzie: B.Pawlik, T.Hołodniak, K.Waśko, J.Łaba, Sz.Ryzner, J.Procanin. Trener: Bartosz Kilar.

– Reasumując rewanże jasielskich drużyn zakończyły się pełnym sukcesem, bowiem w pierwszych kolejkach zarówno seniorzy, jak i juniorzy ponieśli porażki z tymi samymi zespołami – podkreśla Baniak.

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj