środa, 1 lutego, 2023

Rekordowy Finał

0
Rekordowy Finał
Udostępnij:

71 800 zł zebrano w Jaśle podczas wczorajszego Finału. Wolontariusz – rekordzista zebrał do puszki 1300 zł.

Jasielski Sztab WOŚP stanął na wysokości zadania, nie zawiedli też jaślanie. Kwota, którą udało się zebrać organizatorom podczas wczorajszego Finału jest o 10 tys. wyższa niż w roku ubiegłym. Konto nie jest jednak jeszcze zamknięte, nadal przekazywane są datki z różnych instytucji.

– Na zebraną kwotę składają się pieniądze uzyskane przez organizatorów i wolontariuszy:
z puszek – 63 813 zł, z licytacji – 3 045 zł, z loterii fantowej – 1 942 zł, z darowizn – 3 000 zł
– informuje Agnieszka Mazur, szef Sztabu WOŚP w Jaśle.

Liczenie pieniędzy trwało do godz. 22.30 i odbywało się bardzo sprawnie.

– Przede wszystkim dzięki pomocy w ręcznym liczeniu pracowników Banku BGŻ S.A Oddział w Jaśle oraz pracowników Banku Pekao S.A. Oddział w Jaśle, którzy przynieśli ze sobą maszyny liczące banknoty i bilon – dodaje Mazur.

Wolontariusze dzielnie, mimo silnego mrozu, zbierali pieniądze do puszek. Rekordzista miał w swojej puszce 1 298 zł.

To był bardzo udany Finał – zgodnie podkreślają uczestnicy imprezy. Świetna atmosfera, rozbawiona publiczność i łącząca wszystkich piękna idea. Zdarzały się małe zgrzyty, wolontariusze obrzucani byli nieprzychylnymi komentarzami, czasem spotykali się z niechęcią, a nawet wrogością zaczepianych z prośbą o datki osób. Na szczeście grupa przeciwników Orkiestry była nieliczna. I jak pokazują wyniki sondy prowadzonej na naszym portalu 92 % ludzi popiera WOŚP, tylko niecałe 6 % jest przeciw, pozostali nie mają swojego zdania na ten temat.

Rekordowa frekwencja

Jak można się było spodziewać, najwięcej ludzi przyszło na rynek wieczorem, na występ zespołu Oddział Zamknięty i tradycyjne „światełko do nieba”.

– Jeszcze nigdy w historii finałów WOŚP nie było tak wielu ludzi zgromadzonych na płycie jasielskiego rynku – podkreślał wielokrotnie Jan Urban, który co roku licytuje przedmioty podczas Finału w Jaśle.

W tym roku, podczas 21 Finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, cala Polska zbierała pieniądze na rzecz ratowania życia noworodków i niemowląt, a także po raz pierwszy w historii Orkiestry – na pomoc osobom starszym. Zebrano łącznie 39 855 148 zł.

Od 1998 roku jasielski szpital z zebranych przez Orkiestrę pieniędzy otrzymuje specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu udało się uratować niejedno życie i zdrowie. Jego wartość to ok. 565 174,53 złotych.

Joanna Paszyńska-Janas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj