poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Natalia Nocula wicemistrzynią Polski

0
Natalia Nocula wicemistrzynią Polski
Udostępnij:

W dniach 14-15.05.2016 w Elblągu rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jest równoznaczna z Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo.
Po dwóch eliminacjach, które odbyły się w Bytomiu do finałów zakwalifikowani zostali najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wagowych.

Klub UKS ASW JUDO JASŁO reprezentowała Natalia Nocula.

Podopieczna trenera Przemysława Czarneckiego podczas tych zawodów wywalczyła srebrny medal i tym samym tytuł v-ce Mistrzyni Polski.

Natalia po trudnych, ale zwycięskich walkach eliminacyjnych w finale spotkała się z zawodniczką z Wrocławia, której niestety musiała uznać wyższość.

Dla jaślanki był to kolejny sukces w jej karierze sportowej, warto nadmienić, iż jest członkiem kadry narodowej juniorek młodszych i systematycznie powoływana jest na zgrupowania i turnieje gdzie reprezentuje nasz kraj. W tym roku uczestniczyła już w Pucharze Europy w Zagrzebiu (Chorwacja) i Teplicach (Czechy) a już w najbliższy weekend będzie startować w Pucharze Europy w Bielsku Białej.

Dla zawodników klubu UKS ASW JUDO JASŁO medal Natalii był już 18 medalem zdobytym na turniejach rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych w sześcioletniej działalności naszego klubu.

Sukcesy te nie byłyby możliwe dzięki wsparciu wielu instytucji na czele z Urzędem Miasta Jasła oraz licznej rzeszy sponsorów, którym dziękujemy za wspieranie naszej młodzieży.

UKS ASW – JUDO JASŁO