środa, 17 kwietnia, 2024

Bieg Beskidnika

0
Bieg Beskidnika
Udostępnij:

Wszystkich miłośników biegania, a w szczególności biegów górskich zapraszamy na Bieg Beskidnika, który startuje już 2 października 2016 r. o godzinie 11.00.

Bieg odbędzie się na dwóch trasach, krótszy dystans 6 km przebiega przez Diabli Kamień i Wodospad Magurski, czyli największy wodospad w Beskidzie Niskim. Dłuższa trasa 21 km prowadzi z kolei przez szczyt Wątkowej (z pobliskim Pomnikiem Papieskim), Kornuty i Diabli Kamień. Biegacze na tych dwóch dystansach będą mieli okazję podziwiać malownicze zakątki Beskidu Niskiego.

Zapisy na Bieg Beskidnika już trwają, swoją obecność w biegu potwierdzają uczestnicy z odległych stron Polski, m.in. z Warszawy, Lublina i Łodzi oraz z naszego regionu.Biuro zawodów będzie otwarte 2 października (niedziela) 2016 r. od godz. 8.00 do 10.00.

Podczas imprezy, której start i finał odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu, znajdować się będzie strefa kibica przyjazna rodzinom z małymi dziećmi. Odbywać się tam będą w godzinach od 11.30 do 13.00 zabawy animacyjne przygotowane przez nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o biegu zapraszamy do odwiedzenia strony www.biegbeskidnika.pl

Bieg Beskidnika organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaśle oraz Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów.

Partnerami wydarzenia są: Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Grupa Nowy Styl oraz portale: biegigorskie.pl i biegamypogorach.pl.

Sponsorami imprezy są: Naturex, Habys sp. z o. o. Fish bar Pik Stawy Wacława, Kaufland, Polonea Inwest.

MDK w Jaśle