wtorek, 27 lutego, 2024

Pan od angielskiego – spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

0
Udostępnij:

Czy cylinder magika to zaczarowane przejście na Plac Zjawień w Zylirii? Dlaczego Messi i Ronaldo grają w drużynie Frutex Pięknogóra? I co robi Wampir na obozie tenisowym? Niebawem na te i wiele innych pytań odpowie Paweł Beręsewicz – autor książek dla dzieci i młodzieży, podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Paweł Beręsewicz znany jest młodym czytelnikom jako autor cyklu o rodzinie Ciumków, a także innych poczytnych książek np. Czy wojna jest dla dziewczyn? Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Kiedy chodziłem z Julką Maj. Jest laureatem licznych nagród, m.in. dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego: w 2008 za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna, zaś w 2011 za Tajemnicę człowieka z blizną. Książki A niech to czekolada! i Noskwery zostały nagrodzone kolejno w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wielokrotnie nominowany w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. W 2010 otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami. Sam o sobie mówi, że lubi pisać rzeczy wesołe. Za poczucie humoru, celne spostrzeżenia i umiejętność kreowania suspensu cenią go maili czytelnicy.

Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 12.30 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, (ul. Kołłątaja 1) w ramach XI Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Patronat medialny nad XI Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawuje m.in. portal www.twojejaslo.pl

MBP w Jaśle