wtorek, 25 czerwca, 2024

O czym pamiętać przed wyjazdem na camping?

0
O czym pamiętać przed wyjazdem na camping?
Udostępnij:

Własny kamper daje dużą dowolność w planowaniu wakacyjnych wyjazdów. Bez trudu można dotrzeć nim nie tylko na polskie, ale i zagraniczne campingi, jak również wyjechać na krótki, spontaniczny urlop bez wcześniejszego rezerwowania noclegu. Warto przypomnieć zatem, o czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na camping.

Przygotowanie zapasowego koła

Bez względu na to, jak daleko jedzie się na wakacje kamperem, powinno się pamiętać o zabraniu ze sobą zapasowego koła i zestawu narzędzi umożlwiających jego wymianę oraz dokonanie innych, prostych napraw. Ponadto warto zabrać ze sobą płyn do chłodnic (zwłaszcza, jeśli jedzie się w upalne miejsce) oraz sprawdzić przed wyjazdem poziom oleju silnikowego i płynu hamulcowego. Jeżeli kamper był użytkowany ostatnio w poprzednim sezonie, warto zabrać go do mechanika, aby sprawdził przed wyjazdem stan techniczny pojazdu i naprawił ewentualne usterki.

Uzupełnienie apteczki

Przed wyjazdem niezbędne jest sprawdzenie, czy w apteczce samochodowej znajdują się wszelkie niezbędne artykuły medyczne. Ponadto warto upewnić się, czy ma się trójkąt ostrzegawczy i podstawowe leki, jakie mogą przydać się podczas urlopu. Są to przede wszystkim środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, hamujące biegunkę oraz elektrolity. Osoby chorujące przewlekle powinny zabrać ze sobą ilość leków wystarczającą na cały urlop, a w sytuacji gdy leków jest zbyt mało – odwiedzić lekarza przed urlopem.

Wykupienie ubezpieczenia

Jeżeli wyjeżdża się na zagraniczny camping, powinno się wykupić ubezpieczenie turystyczne pokrywające koszty: leczenia za granicą, następstw nieszczęśliwych wypadków i assistance. W wersji rozszerzonej ubezpieczenie może objąć również OC, ochronę sprzętu sportowego i elektronicznego oraz bagażu. Ponadto warto kupić Campervan Insurance, dzięki któremu uzyska się ochronę kampera na terenie całej Unii Europejskiej. Co ważne, ubezpieczenie obowiązuje nie tylko w czasie jednorazowej podróży, ale przez 180 dni, dzięki czemu jedna polisa chroni w czasie wielu wyjazdów.

Przygotowanie rozrywek na… niepogodę

Niestety, może się zdarzyć, że podczas pobytu na campingu zacznie padać deszcz i niemożliwe będzie wypoczywanie na zewnątrz oraz korzystanie z lokalnych atrakcji. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą rozrywek, dzięki którym w takiej sytuacji nikt nie będzie się nudził. Najlepszym wyborem są dorosłych książki, karty i gry planszowe, natomiast dzieci ucieszą się, gdy będą mieć kilka ulubionych zabawek, kolorowanki i kredki.

Artykuł sponsorowany