sobota, 20 sierpnia, 2022

Piłkarski Turniej Samorządów

0
Piłkarski Turniej Samorządów
Udostępnij:

Wczoraj, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, na Orliku w Ogródku Jordanowskim odbył się Piłkarski Turniej Samorządów. Wzięło w nim udział sześć drużyn: Urząd Miasta Jasła, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Gmina Dębowiec, Gmina Brzyska, Gmina Osiek Jasielski oraz Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Jaśle. Turniej rozpoczął starosta jasielski Adam Kmiecik, wicestarosta Franciszek Miśkowicz oraz dyrektor MDK Grażyna Leńczuk. Zawody poprowadził Wojciech Piękoś.

Pogoda niestety nie dopisała uczestnikom wydarzenia, ale mimo to turniej obfitował w wiele znakomitych bramek, indywidualnych akcji oraz zaciętej gry wszystkich zawodników. W przerwach na wszystkich czekała ciepła zupa grochowa.

Spośród wszystkich drużyn do finału zakwalifikowała się drużyna Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców oraz drużyna Urzędu Miasta w Jaśle. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Stowarzyszenia, dając mu tym samym pierwsze miejsce w rozgrywkach o Puchar Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika.

Mam nadzieję, że to wydarzenie nabierze charakteru cyklicznego i co roku będziemy uczestniczyć w takim turnieju. Padła też nieoficjalna propozycja, aby to zwycięzca tegorocznego turnieju organizował taki turniej w przyszłym roku – komentuje Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Podczas rozgrywek dało się odczuć emocje towarzyszące wszystkim uczestnikom wydarzenia. Pojawili się również nieliczni kibice, którzy z zaciekawieniem przyglądali się walce o zwycięstwo każdej z drużyn.

Klasyfikacja generalna:

I miejsce –  drużyna Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców

II miejsce – drużyna Urzędu Miasta w Jaśle

III miejsce – drużyna Gminy Osiek Jasielski

IV miejsce – drużyna Starostwa Powiatowego w Jaśle

V miejsce – drużyna Gminy Brzyska

IV miejsce – drużyna Gminy Dębowiec

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Tomasz Dziedzicki (Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców), królem strzelców został Łukasz Kalityński (Urząd Miasta w Jaśle), a najlepszym bramkarzem Piotr Wojdach (Gmina Osiek Jasielski).

Wszystkim zespołom nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów i pucharów wręczył Adam Kmiecik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju.

Weronika Samborska

{gallery}galerie/turniej{/gallery}

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj