sobota, 13 sierpnia, 2022

Po raz drugi wygrała Sandra Gozdecka

0
Po raz drugi wygrała Sandra Gozdecka
Udostępnij:

Już po raz drugi Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprosiła dziś uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Turnieju Szachowym o puchar Prezesa JSM. Impreza odbyła się w Pizzerii Viva w Jaśle. Po raz kolejny zwyciężyła Sandra Gozdecka.

Zorganizowany przez nas turniej szachowy jest jednym z wielu imprez, jakie realizujemy w ramach działalności społecznej adresowanej do członków Spółdzielni – mówi Bożena Leja, organizator imprez JSM. – Impreza ma za zadanie rozwijać umiejętności dzieci w rozgrywkach umysłowych. W naszej działalności dążymy do tego, by dzieci się jednoczyły, miały swojej zainteresowania i rozwijały się.

Turniej szachowy rozgrywany był w systemie „każdy z każdym” w czasie po 15 minut na zawodnika. Dziewczęta i chłopcy grali w jednej grupie, zwyciężczyni otrzymała puchar Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle, dyplom i nagrody rzeczowe, pozostali zawodnicy dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zwyciężczynią tegorocznego turnieju, podobnie jak ubiegłorocznego została Sandra Gozdecka. Ma 12 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

– Gram w szachy od trzech lat i bardzo mnie to interesuje. Nauczył mnie wujek, a potem zaczęłam chodzić na szachy w szkole. Bardzo się cieszę, że takie imprezy, jak ta są organizowane. Można fajnie spędzić czas, zamiast siedzieć tylko przed komputerem – mówi Sandra.

Miejsca zwycięzców w grupie szachów:

1. Gozdecka Sandra
2. Pykosz Krystian
3. Smagacki Konrad

Miejsca zwycięzców w grupie warcabów:

1.Fornalczyk Wiktor
2.Homa Julia
3.Fornalczyk Milena

Zawody przebiegły w miłej atmosferze, organizatorzy pomyśleli także o smacznym poczęstunku dla uczestników konkursu.

Nad prawidłowością rozgrywek czuwał Franciszek Szerszeń.

Sponsorami imprezy byli: Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, sieć sklepów MPM i Zakład Produkcyjni Liwocz.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/turniej_szachowy_JSM_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj