niedziela, 21 kwietnia, 2024

Półkolonia z Fundacją im. Stefanii Woytowicz

1
Półkolonia z Fundacją im. Stefanii Woytowicz
Udostępnij:

Fundacja im. Stefanii Woytowicz po raz kolejny była organizatorem półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami rozwojowymi, która rozpoczęła się 26 lipca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle.  

Podczas półkolonii organizowane były zajęcia  o charakterze rekreacyjnym, profilaktyczno- terapeutycznym, sportowym i kulturalnym dla dzieci z wieloraką niepełnosprawnością rozwojową.   W półkolonii wzięły udział dzieci z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i dębickiego.

Program półkolonii dostosowany był do aktualnych możliwości psychofizycznych uczestników oraz ich potrzeb i oczekiwań.   Codziennie oprócz zajęć stałych prowadzone są następujące bloki  tematyczne:

 • Zajęcia kulinarne;
 • Zajęcia muzyczno- taneczne;
 • Zajęcia plastyczno-techniczne;
 • Zajęcia sportowo- rekreacyjne;

W zależności od pogody zajęcia organizowane były na świetlicy lub boisku szkolnym, są to: gry i zabawy ruchowe,   gry i zabawy stolikowe,   elementy biblioterapii, arteterapii, socjoterapii, psychoedukacji, muzykoterapii, relaksacji, zajęcia komputerowe,   zajęcia prowadzone metoda W. Sherborne i integracji sensorycznej. Wykorzystywane były także pracownie specjalistyczne udostępniane przez ośrodek: sala integracji sensorycznej, sala doświadczania świata, sala wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Dzieci uczestniczyły w następujących wycieczkach:  

 • do Ośrodka Rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” w Jaśle – zorganizowano tu dla nich zabawy na świeżym powietrzu i grill;
 • do gospodarstwa agroturystycznego w Gamracie – poznawały sposoby uprawy ekologicznej i zwiedziły mini zoo;
 • do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy;
 • do Ogrodu Jordanowskiego i do Młodzieżowego Domu Kultury;
 • do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych;
 • do Parku Miejskiego.

Podczas półkolonii odbyły się warsztaty robienia pizzy, lizaka, ceramiczne, a także zajęcia rekreacyjne z elementami muzykoterapii z wykorzystaniem mis tybetańskich i kamertonów.

Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy otrzymają drobne, pamiątkowe upominki i foldery z przebiegu półkolonii.

Półkolonia została sfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego- Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, a także dzięki hojności pozyskanych sponsorów :  Fundacji im. Janusza Korczaka w Jaśle, Fabryki Armatur Jafar s.a.,  Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, PPHU Astra Słodycze, Pikuła sp. z o.o. w Jaśle , AES S.A.,   Społem Jasło sp. z o.o..

Ludziom wielkiego serca serdecznie dziękujemy!

Bożena Radwan
Prezes Fundacji im. Stefanii Woytowicz

1 KOMENTARZ

 1. Fantastycznie!!! Dziękujemy organizatorom i tym ,którzy włoży największym trud w realizację tego zadania. Brawo!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.